Україна—наш спільний дім

Категорія: Україна—наш спільний дім


Україна—наш спільний дім 

КАЛИНИЧ Р.І

 

Тема нашого першого уроку: «Україна – наш спільний дім».

Це рік для нас є визначальним, тому, що 24 серпня 2011 року ми святкували 20-ту річницю проголошення незалежності України.

Саме 20 років тому назад булла зруйнована радянська тоталітарна система, що дало можливість формувати незалежну демократичну європейську державу.

Шлях до цієї події був нелегким.

Як саме це відбувалось, ми продемонструємо Вам.

Ф І Л Ь М

Саме так все починалося! Україна прийшла до цього результату, через тисячолітню боротьбу народу за свою національну державу.

Це великою мірою зумовлено надзвичайно непростою долею українського народу.

Так склалося, що ми, звертаючи погляд на свою історію, знаходили переважно події сумні. Пам’ять наша міцно зафіксувала такі сторінки, як зруйнування золотоглавого Києва, битву під Берестечком, драматизм Полтавського бою, підступне нищення Січової Запорізької республіки, Емський указ і Валуєвський циркуляр про заборону української мови. А з недавніх історичних подій –, розстріляне Відродження 20-х, голодомор тридцять третього, чорна наруга тридцять сьомого, операція "Вісла", чорнобильська трагедія.

Та називаючи важкі сторінки нашої історії, ми зовсім не хочемо закреслити те велике і світле, яке підносить наш народ до вершин цивілізації, визначає його заслуги перед людством. Могутня Київська держава Володимира Великого, Ярослава Мудрого, і перша християнська республіка в Європі—Запорізька Січ, часів Івана Мазепи, започаткування власної державності в Українській Народній Республіці.

Слід згадати найвидатніших з поміж тих, чиї імена назавжди увійшли в історичну пам’ять, у душу народу українського.

 Богдана Хмельницького, грізного вояка, Івана Сірка. Мудрий, Івана Мазепу. Творця першої української Конституції Пилипа Орлика.

Згадаємо велетів духу: Григорій Сковорода, Пантелеймон Куліш, Микола Костомаров, Маркіян Шашкевич, Іван Франко, Михайло Драгоманов, Леся Українка та інші.

Видатні діячі Новітньої історії: Михайло Грушевський та його сподвижники,  котрі привели Україну до поетапного проголошення чотирьох Універсалів.

Ось яких велетів духу народила наша земля, ось які люди торували державницький шлях до незалежності України, до сьогоднішнього дня. Якими ж були перші кроки творення незалежної України?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П Р Е З Е Н Т А Ц І Я

ЯНЧИШИН В.В.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Конституція – основний закон Держави

ПОПОВИЧ М.М.

   Кожне людське суспільство живе за певними, віками установленими, правилами, традиціями, законами. Інакше воно не може існувати. Інакше хаос – відсутність будь-якого порядку цивілізованих форм життя.

   Саме за 20 років своєї незалежності і суверенітету наша молода країна, намагається сформувати і прийняти всі необхідні закони, які б регулювали всі суспільно-політичні, громадські, соціальні і так далі … взаємовідносини людей у суспільстві. 

   Напрацьовано і прийнято багато законів, але основою основ є  Конституція країни яка прийнята в 1996 р. 28 червня. Що ж це за закон: - Конституція виражає суверенну волю народу, встановлює засади конституційного ладу, форму держави, державні символи, основні права, свободи та обов’язки громадян, основи територіального устрою держави, систему і принципи організації діяльності державних органів та місцевого самоврядування.

   Конституція спрямована на зміцнення громадянської злагоди в Україні, розвиток і зміцнення демократичної, соціально-правової держави. Саме таку державу ми вибудовуємо з Вами.

   Конституція – основний закон, тобто документ, який є основою національного законодавства і має найвищу юридичну силу.

   Спроби установити суспільно-державний устрій України датується 1710 роком – Конституцією Пилипа  Орлика. З того часу намагання здобути свою державність і суверенітет не покидало народ України. В кінцевому результаті ми маємо сучасну за свідченнями фахівців – одну з найдемократичніших Конституцій у світі.

   Які ж основні принципи закладені в нашій Конституції?:

-         на першому місці принципи, згідно яких людина, її життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека – найвища соціальна цінність.

-         принципи народного суверенітету, згідно з якими народ єдине джерело влади.

Конституція встановлює форму Української держави – це унітарна, суверенна, незалежна, демократична, соціально-правова держава з республіканською формою правління.

Конституція визначає основні функції держави – захист суверенітету, територіальної цілісності, економічної і інформаційної безпеки, економічної безпеки і рівноваги, оборона держави, здійснення зовнішньополітичної діяльності.

Конституція закріпила державні символи України - герб, гімн, прапор.

Звичайно в короткому виступі неможливо відобразити всі положення і статті Конституції але одне ми з Вами повинні чітко усвідомити – Конституція стоїть на захисті наших прав і свобод, соціальних гарантій і норм співжиття.

На сьогоднішній день в державі діє конституція 1996 р., хоча в 2004 році була спроба провести конституційну реформу, яка рішенням сесії ВР відмінена.

Вирішення питань зміни тих чи інших положень Конституції в нашій державі може здійснюватись шляхом Всеукраїнського референдуму результати якого затверджує Верховна Рада.

Саме з такою метою на даному етапі історичного розвитку нашої молодої держави утворена Конституційна асамблея до участі в якій залучено найбільш кваліфікованих юристів, політиків, економістів, які повинні напрацювати зміни до діючої конституції, яку очолив перший президент – Л.Кравчук.

Хочу наголосити юні друзі, Конституцію нову приймати саме вам, але найголовніше для кожного з нас жити у відповідності з конституцією та іншими законами напрацьованими та прийнятими в нашій державі. Ми з вами повинні бути законослухняними громадянами, жити і працювати у відповідності з законами, бо лише це єдиний шлях у нашому успіху високо соціального рівня життя і нашого благополуччя.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЛУЧИНЕЦЬ Т.В.

Запорукою розвитку держави є консолідація її громадян, почуття національної належності, здорового патріотизму. Ми – українці. це відлуння впевненого напрямку української культури. ми впевнено йдемо до пробудження нашої нації, нашої культури та історії. патріот України – це людина яка любить свою державу, це люди, які впевнено, розважно будують наш спільний дім. вони ніколи не виставляють на показ свою душу, але завжди діють на благо своєї країни. Патріотизм передбачає гордість за матеріальні та духовні досягнення свого народу, своєї батьківщини. Бажає зберегти її культурні надбання, характерні особливості. Це одне з найбільш глибоких людських почуттів, яке розуміють як відданість і любов до батьківщини. Батьківщина – це ваше місто, село, ваші рідні, сусіди, традиції, мистецтво, література, ваш самобутній одяг. Нам є чим гордитися і що оберігати. Я була приємно вражена, коли на одному із свят, присвячених святкуванню незалежності України, 80% людей були одягнуті в вишиванки. З яким захопленням дивилися на них іноземці, що були гостями цього свята. Україна – одна із найбільших держав Європи. Ми впевнено заявляємо про себе на світовій політичній арені. Майбутнє цієї держави – ви, молоді, наполегливі, освічені українці, які з гордістю будуть представляти нашу державу. Величезне значення має і національна толерантність. Закарпаття – полі етнічна область, де салоган «Україна наш спільний дім» є надзвичайно доречним. Навіть в цьому залі я думаю зібралися і угорці, і румуни … Толерантне ставлення до інших культур, любов до своїх традицій збагачує наше життя і робить наш дім ще кращим.Опубліковано: 14-06-2012, 12:26 | Переглядів: 4485 | Версія для друку

Інформаційне повідомлення

Коментувати новини на сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.Особистий кабінет

Пошук

Календар публікацій

«    Червень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Архів публікацій

Червень 2019 (7)
Травень 2019 (18)
Квітень 2019 (20)
Березень 2019 (28)
Лютий 2019 (43)
Січень 2019 (10)Locations of visitors to this page

Випадкове фото

17.12.2009 417.12.2009 4

17.12.2009 4

2010-2011 навчальний рік 612010-2011 навчальний рік 61

2010-2011...

Cоціологічне опитування

Як вам наш навчальний заклад?

Супер
Нормально
Не сподобався