ЗАДОРОЖНА НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА
завідувач бібліотекою
КНИГИ – МОРСЬКА ГЛИБИНА:
ХТО В НИХ ПІРНЕ АЖ ДО ДНА,
ТОЙ, ХОЧ І ТРУДУ МАВ ДОСИТЬ,
ДИВНІЇ ПЕРЛИ ВИНОСИТЬ
•
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст першої категорії
•
Освіта: 1985 р., Івано-Франківський педагогічний інститут ім. В.Стефаника
•
Спеціальність: музика
•
Бібліотечний стаж: 17 років
•
Нагороди: грамота дирекції ВПУ№3 від 04.10. 2019р.; диплом НМЦ ПТО у Закарпатській області від 09. 2020р.
•
Тема самоосвіти: “ Художня культура Закарпаття, як складова мистецької скарбниці України”
•
Методична проблема: формування естетичних смаків молодого покоління у процесі інформаційно-виховних заходів
КУПРІЄНКО ІННА ВІКТОРІВНА
бібліотекар
•
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст першої категорії
•
Освіта: 2007 р. ДВНЗ «Прикарпатський національний університет» ім. В.Стефаника; 2018 р. ПВНЗ «Європейський університет».
•
Спеціальність: філолог, викладач англійської мови та зарубіжної літератури; менеджмент організацій та адміністрування.
•
Загальний стаж: 18 років;
•
Педагогічний стаж: 9 років
•
Нагороди: Конкурс "Кращий викладач 2019 року" серед кооперативних коледжів України посіла п'яте місце
•
Тема самоосвіти: використання ІКТ (інформаційно комунікативні технології) у суспільному житті та сучасному світі
•
Методична проблема: формування інформаційної культури та методи розвитку критичного мислення із застосуванням кейс-технологій у вивченні англійської мови
БІБЛІОТЕЧНИЙ БЛОГ

НАША БІБЛІОТЕКА
ПЛАН РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ ВПУ № 3 м.МУКАЧЕВО на І семестр 2021 - 2022 н.р.Забезпеченість здобувачів ЗП(ПТ)О ВПУ № 3 м.Мукачево навчальною літературою, посібниками, виданими українською мовоюЗабезпеченість здобувачів ЗП(ПТ)О ВПУ № 3 м.Мукачево навчальною літературою із загальноосвітньої, загальнопрофесійної підготовок Періодичні видання виписані на 2022 рік. 1. Баланс-бюджет
2. Казна України
3. Бюджетна бухгалтерія
4. Професійна освіта
5. Профтехосвіта
6. Радіоаматор
7. Методист
Матеріали обласного конкурсу «Краща бібліотека закладу професійної (професійно-технічної) освіти – 2020»РОБОТА БІБЛІОТЕКИ
2021 - 2022 н.р.Звичаї та традиції українського народу зимового циклуПодія, що змінила долю УкраїниЗапалимо свічку в пам’ять жертв Голодоморів9 листопада - День працівників культури та аматорів народного мистецтваУ кожній національній культурі основоположною і базисною є народна культура. Справжніми творцями і носіями культури продовжували залишатися низи суспільства. Українська культура протягом тривалих періодів своєї історії розвивалася як народна. У ній велике місце займали фольклор, народні традиції, які додавали їй особливої чарівності і колориту. Особливо яскраво це виявилося в мистецтві - народних думах, піснях, танцях, декоративно-прикладному мистецтві. Саме завдяки збереженню і продовженню традицій, корені яких сходять до культури Київської Русі, став можливим підйом та культурне відродження української культури .
Свято працівників культури та аматорів народного мистецтва стосується кожного з нас, адже всі ми носії традицій, звичаїв сіл, селищ, району, зрештою, країни, в якій ми живемо. Культура робить людину особистістю, незримою силою вона формує національну спільність, робить нас неповторними, несхожими на інших. Унікальна, колоритна й оригінальна українська культура, дарує людям духовне задоволення, щастя й радість.
Мистецтво як прояв культури в нашому житті – це відпочинок, змога насолодитися тим, чого прагне власна душа. Кожна людина сама обирає для себе вид такого відпочинку: театр, кіно, вишивання, малювання, танці чи спів тощо, але об’єднує всі ці заняття їх націленість на розвиток людини як особистості. Тож нехай наша українська культура завжди майорітиме своєю самобутністю серед світової культурної спільноти.
У бібліотеці училища оформлена виставка науково-популярних книг, які демонструють широкий спектр українського мистецтва та культури: «Слов’янський світ», «Україна: етнокультурна мозаїка», «Декоративне мистецтво України ХХ століття» та інші. Ознайомлення з цими напрацюваннями відкриє вам багатство українського народного мистецтва.
Нестор Літописець – славетний муж України
З книжних слів набираємося
мудрості й стриманості.
Книги – бездонна глибина,
ми ними в печалі втішаємося,
,вони узда для тіла й душі.
Книги подібні рікам,
що тамують спрагу цілого світу,
– це джерела мудрості.
У церковному календарі день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця припадає на 9 листопада. Цього дня в Україні, починаючи з 1997, відзначають День української писемності та мови.
Нестор Літописець (бл. 1056, Київ – бл. 1114, Київ) – київський літописець та письменник, чернець Києво-Печерського монастиря. Автор «Житій святих князів Бориса і Гліба й Феодосія Печерського». Вважається упорядником (за іншою версією автором) «Повісті минулих літ». Помер і похований у Києво-Печерській лаврі.
Нестор славив і возвеличував Бога «в тілі своїм і в душі своїй». Справою життя Нестора стала книжна справа, складання літописів. «Велика буває користь від учення книжного, — говорив він, — книги наказують і вчать нас шляху до розкаяння, бо від книжних слів набираємося мудрості й стриманості… Той, хто читає книги, бесідує з Богом або святими мужами». Преподобний Нестор мав знання з історії, літератури, грецької мови та богослов'я. Окрім богословських знань, мав виняткові здібності до історії та літератури, досконало володів грецькою мовою. Збереглися його життєписи святих князів Бориса і Гліба, преподобного Феодосія, перших преподобних Печерських.
Найвизначніший твір Нестора Літописця — «Повість врем'яних (минулих) літ». Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань, який він завершив близько 1113 року.
Помер преподобний Нестор-літописець близько 1114 року.
Хай живі пам’ятають - покоління знають140-річчя від дня народження І.А.Кочерги«Голокост від куль»День народження мисткиніБібліотечний урок