Eko-Dreams

Шляхом «зеленого партнерства»

8 лютого учасники робочої групи з реалізації проєкту GRETA «Зелені навички для професійної досконалості» долучилися до п’ятого тематичного вебінару з питань екологізації освітнього процесу у закладах професійної освіти.

У вступному слові засновник Європейського навчального фонду Мануєль Галвін та куратор проекту Сюзанна Нельсон окреслили пріоритетні завдання проєкту та очікувані результати. Від команди Юнеско-Юневок до вебінару долучилася, Кеннет Баррієнтос, керівник групи з розвитку та озеленення (technical and vocational education and training ), яка анонсувала створення Академії для вчителів – навчання тренерів з питань розвитку екологічних навичок та інтеграції екологічних тем в навчальні програми.

Навички – знання – мислення, кредо діяльності Мерві Янссон. Головний виконавчий директор Omnia Education Partnerships (Фінляндія) говорила про розробку комп’ютерних ігрових програм з імплементуванням тем екології, ресурсозбереження.

У ході вебінару досвідом ділилися Гоару Хунанян, радник з питань кар’єри, регіонального державного коледжу Вайоц Дзор (Вірменія), Еюп Ханза з інституту відновлюваної енергетики та енергоефективності (Марокко), Кастен Фрохліг, спеціаліст Датського Технологічного інституту та Роб де Врінд, представник коледжу короля Вільяма (Нідерланди)

Багато цікавих ідей, мотивація спонукають нас рухатися шляхом екологізації освітнього процесу.

 

Команда училища взяла участь у четвертій міжнародній зустрічі партнерів проєкту «GRETA», організованій ETF (Європейський навчальний фонд) та DTI (Датський Технологічний Інститут).
2 червня учасники знайомилися з досвідом Технічного коледжу (Північна Ютландія, Ольборг) та Секретаріату освіти для промисловості (Копенгаген).
Спікери говорили про процеси глобалізації, екологізації, про проблеми зміни клімату, формування екосвідомості упродовж професійного розвитку. До виступів долучилися представники Датського Технологічного інституту, Європейського навчального фонду та ЄНФ в Україні.
#greta #etfeuropa #danishtechnologicalinstitute

Нова зустріч, нові ідеї. 14 лютого робоча група з реалізації проєкту «GRETA[: «озелення» як шлях до досконалості через тематичні заходи» знайомилася із «зеленими ініціативами» Огрського технічного училища (Латвія) та Технологічно-інноваційного коледжу TINK (Туреччина). Спілкування з партнерами по проєкту, експертами, координаторами Європейського навчального фонду та Датського технологічного інституту було плідним та корисним.
Вивчаючи досвід наших закордонних партнерів ми маємо можливість генерувати нові ідеї, форми та методи популяризації екоруху та «зеленої» свідомості молоді.

8 лютого 2022 р. відбулася чергова міжнародна зустріч робочої групи училища з партнерами проєкту «GRETA: «озелення» як шлях до досконалості через тематичні заходи», організована ETF (Європейський навчальний фонд) та DTI (Датський Технологічний Інститут).
Мирослава Газдик, директор училища, Інна Купрієнко, координатор проєкту, Михайло Кипила, Тетяна Лучинець, Еріка Канчій мали честь представити експертам досягнення, ідеї та плани щодо підвищення рівня екологічної свідомості у рамках роботи в проєкті.
Відеотур локаціями училища, презентація роботи колективу та команди Eco-dreams: відеоролики «Екоаспект у професії», флешмоби, акції, презентації учнівських екопроєктів дали поштовх до цікавої та корисної для нас дискусії.
Сигіта Ясінка (Латвія), Метін Гурбей (Туреччина), Ільзе Бранте, Сюзанна М.Нільсен (Італія), Дана Ретфорт (Португалія), Інна Дергунова, Софія Тапдігова (Україна) ставили питання, цікавилися роботою нашого колективу, ділилися ідеями. Дискусія була плідною, що дає натхнення до подальшої роботи у формуванні «зелених навичок».
#greta #etfeuropa #danishtechnologicalinstitute

ЗЕМЛЯ ПРОСИТЬ ДОПОМОГИ

Ініціативи, що проходять в училищі, у рамках волонтерського руху Еко Chalenge Skills, об’єднують все більше й більше небайдужих до проблем довкілля юнаків та дівчат, педагогів училища. Кожен по своєму долучається до підтримки та популяризації можливих шляхів розв’язання сучасних екологічних проблем. Майстер виробничого навчання училища Іма Микуліна – поет-аматор, яку хвилює доля рідної землі, художнім словом закликає до людяності, доброти, дбайливого ставлення до природи.

ЗОРЯНЕ СЯЙВО КАРПАТ

Яке ж це слово приязне: Карпати!
Його з дитинства серцем я злюбив,
У нім і грому майського розкати,
І сиза далечінь гірських шпилів…
Максим Рильський

Природа Українських Карпат – мальовничі гори, швидкі ріки, чудові полонини, краса природних ландшафтів, багатий рослинний і тваринний світ.
У рамках просвітницьких заходів Еко Chalenge Skills на занятті літературно-драматичного гуртка було проведено “круглий стіл”, присвячений неповторній красі Карпат. Учні знайомилися з поезією українських поетів-сучасників, які оспівують чарівний світ гір, ділилися думками про людську діяльність та бездіяльність у відношенні до забруднення водойм, берегів річок, лісів, туристичних локацій. Висловлювали підтримку еколюбителям, які самоорганізовуються і влаштовують прибирання берегів річок, струмків від сміття.
Молоде покоління України повинно взяти на себе відповідальність за збереження природи нашої держави, краю. Нещадне використання природних ресурсів, знищення екосистем, деградація земель та вирубка лісових масивів Карпат – це ті проблеми, котрі потрібно вирішувати українській молоді, плекаючи в собі екосвідомість, турбуватися про збереження довкілля.

Чисто, де не смітять або ж чисто, де прибирають?!

У рамках заходів Еко Chalenge Skills, що тривають в училищі, 24 січня пройшла зустріч учнівської молоді з Тетяною Шитіковою та Вірою Федів – представницями Громадської організації «Чисто.Де» (Chysto.de community), що об’єднує всіх небайдужих навколо ідеї збереження довкілля рідного краю.
Еко-активістки розповіли юнакам і дівчатам про ідею створення та діяльність організації, про ініціативи під гаслом #ПрибериКарпатиЯкУСебеБіляХати. Зацікавила молодь розповідь про Вільшанське водосховище – мальовничу місцевість на річці Теребля, що називають Закарпатським морем. Проте під час паводків річка несе все те, що у неї викидають люди зі словами «вода забере». Водосховище невпинно забруднюється. За десятиліття на берегах накопичилися десятки тонн відходів, а місце дивовижної краси перетворилося на смітник. Саме активісти Громадської організації «Чисто.Де» організовують активності з прибирання берегів водосховища, на які з’їжджаються учасники з усіх куточків нашого краю.
Нашу молодь дуже зацікавила яскрава розповідь, відеоматеріали з еко-пікніків від chisto.de, вони жваво ділилися своїми враженнями від почутого і побаченого, обговорювали можливість долучитися до «боротьби зі сміттям», щоб у такий спосіб допомогти врятувати клаптик природи неймовірної краси.

Еко Chalenge Skills

Кожна відповідальна людина може і має розвинути в собі таку якість, як екосвідомість. Екологічний захист рідного краю неможливий без усвідомлення відповідальності за наслідки своїх дій. Адже через зміни клімату, вирубку лісів не тільки гинуть представники флори і фауни, а й зникають цілі види.
Упродовж тижня Еко Chalenge Skills в училищі пройшли тематичні години спілкування, які спонукали нашу молодь замислитися над тим, що ми можемо зробити для рідного краю і для нашої планети загалом. Про бережливе ставлення до природних ресурсів, важливість дисциплінувати свою поведінку по відношенню до довкілля таким чином, щоб не завдавати шкоди, про глобальне потепління, озонові діри в атмосфері, спалахи на сонці, магнітні бурі, цунамі, посухи, повінь – і багато іншого говорили класні керівники Інна Купрієнко, Наталія Загребельна, Наталія Леньо, Ольга Голуб у ході спілкування з молоддю. Учні мали можливість познайомитися із діяльністю шведської екологічної активістки Ґрети Тунберг, що виступає за протидію глобальному потеплінню та зміну клімату.

Як можна допомогти ПЛАНЕТІ

Акція «Годівничка»

На вулиці зимно і морозно. Наша небайдужа молодь завзято взялася майструвати годівнички. Жменька зерна допоможе перезимувати птаству.
Використання різних матеріалів, цікаві форми, вибір локації – це було весело і творчо. Подякою буде веселий пташиний гомін у нашому невеличкому парку.

Ініціативи GRETA – шляхом «зеленого партнерства»

7 грудня 2021 р. колектив училища став учасником онлайн зустрічі, ініційованої ETF GRETA.
17 центрів передового досвіду з восьми країн (Вірменії, Грузії, Латвії, Сербії, Словенії, Іспанії, Туреччини та України) презентували свою діяльність та перспективи у плані «зеленого розвитку»: цікаві практики реалізації екопросвітництва, багатопланові кейси, проєкти. На першій зустрічі учасники представляли себе, ділилися планами щодо розвитку екологічної культури та «зеленої економіки».