Трагедія кримськотатарського народу
Жахливі кадри на екрані…. Перелякані очі, сльози… Жах… Саме так розпочався бінарний урок історії та зарубіжної літератури.
Викладач історії Роман Калинич через факти, дати, персоналії доніс до учнів події травня 1944 року, коли кримськотатарський народ зазнав переслідувань і репресій, став жертвою радянського геноциду, втратив свою Батьківщину, а далі – роки ізоляції та утиску.
Для глибшого осмислення історичних подій викладачка зарубіжної літератури Еріка Канчій підготувала літературну добірку про видатних митців кримськотатарського народу, які оспівували національну ідентичність, культуру, любов до рідної землі. Саме ці сенси стали лейтмотивом творчості Ісмаїла Гасприського, Шаміля Алядіна, Юнуса Кандима, Лілії Буджурової, Таїра Халілова. Емоційні твори про долю репресованого народу, біль вигнання, надію на повернення зворушили присутніх на уроці.
Поєднання історичних фактів та мистецтва формують у молоді непримиренність до зла, відчуття дотичності в протистоянні несправедливості та утиску.