Методична комісія педагогічних працівників електротехнічних професій

Професія:

Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин

Монтажник систем вентиляції кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації

Спеціальність:

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

Після завершення базового шкільного навчання молода людина стоїть на роздоріжжі. Ким бути? Яку професію обрати? Куди піти вчитися? Одвічні питання, які хвилюють випускників шкіл, адже з них починається доросле життя, робота, відповідальність.

Обираючи професію слюсар-електрик з ремонту електроустаткування будьте певні, що вона:

  • перспективна;
  • складна і в той же час захоплююча;
  • потрібна і в побуті і на виробництві;
  • вимагає постійного самовдосконалення;
  • користується попитом на ринку праці і є запорукою працевлаштування.

Слюсар-електрик – це фахівець, який займається монтажем, ремонтом і обслуговуванням побутового та промислового устаткування. Більшість людей знайомі з роботою електрика: саме його викликають, якщо несправна розетка або не працює вимикач. Однак, люди цієї професії не обмежуються побутовою сферою. Більшість з них працюють не тільки в побутовій сфері, а і в промисловості та на будівництві.

Електрик виконує збирання та розбирання, налаштування та ремонт різноманітного устаткування, технічне обслуговування електродвигунів, генераторів, складних електричних схем; займається ремонтом та установкою повітряних ліній електропередач і контактної мережі, освітлювальних установок, прокладанням кабелю, виконує внутрішні електромережі житлових та промислових приміщень, проводить їх ремонт. Електрик очищує деталі, контакти, складає креслення та ескізи, займається діагностикою та ремонтом несправностей електричних схем.

Професія вимагає підвищеної відповідальності, оскільки результатом помилки електрика може стати коротке замкнення, пожежа, електротравма та інші важкі наслідки.

Освоювати професію рекомендується людям фізично витривалим, акуратним, уважним, які володіють доброю реакцією. Часто йому доводиться працювати на великій висоті, а це теж вимагає високого ступеня уваги й обережності.

Для оволодіння професією слюсаря-електрика учень повинен мати базові знання з математики, фізики, креслення, прикладної механіки; знати технічні характеристики і принципи дії приладів, які обслуговуються; розуміти причини несправностей, правила ремонту устаткування.

Кваліфікований електрик завжди затребуваний на ринку праці.

Електрик може працювати на виробництві, в офісних центрах, великих магазинах, інститутах, школах, на транспорті та будівництві.

Електрик – це одна з найнеобхідніших професій у нашому житті.