Соціальне партнерство: співпраця освіти та бізнесу

26.05.2023
395

На часі живемо у світі швидких змін та інновацій. Сучасне виробництво мобільне, динамічне, інноваційне.  Питомою вагою цього процесу є кваліфікований робітник. Саме тому професійна освіта шукає нові шляхи, нові можливості – працює на результат. Соціальне партнерство, конструктивний діалог освіти та бізнесу допоможе подолати розрив між ринком праці та ринком освітніх послуг.

 Про актуальність робітничих професій на регіональному ринку праці, соціальне партнерство та участь роботодавців у освітньому процесі, роль «м’яких навичок» в кар’єрній траєкторії кваліфікованого робітника йшлося на партнерському івенті, що пройшов 25 травня в училищі.

У дискусії взяли участь Роман Мельничук, директор Мукачівського міського центру зайнятості,  Кароліна Петрашко,  керівник відділу з пошуку та підбору персоналу ТОВ «Ядзакі Україна»,  Олексій Пристая, технічний директор ТОВ «Біотехнології»,  В’ячеслав Шутко, директор ТОВ «ДВС-САТ»,  Наталія Варга,  начальник відділу кадрів українсько-австрійського підприємства «Фішер-Мукачево», Олександр Рущак, головний інженер ПрАТ «Мукачівський завод «Точприлад»,  Ігор Сернівка,  керівник відділу тестувань,  Мар’яна Семйон,  провідний фахівець з найму робочої сили ТОВ «ДжейбівСьоркіт Юкрейн Лімітед»,  Олена Ціва, співвласник та СЕО ТОВ «Ліка-Комфорт»,  Аліна Ямницька, інженер з підготовки кадрів,  Володимир Гопак,  керівник процес – інженерного відділу Господарського товариства у формі товариства з обмеженою відповідальністю завод «ФлекстроніксТЗОВ», Мар’яна Марусинець, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА-ОВА, Оксана Довганич, заступник начальника управління – начальник відділу вищої, професійно-технічної освіти і науки управління освіти та науки, Ольга Слюсарєва, директор НМЦ ПТО у Закарпатській області, педагогічні працівники.

Спікери зустрічі Мирослава Газдик, директор училища, Валентина Терпай, заступник директора з навчально-виробничої роботи, Еріка Канчій, заступник директора з виховної роботи, говорили про виклики та проблеми у процесі підготовки кваліфікованих робітників, спонукаючи присутніх до дискусії. Гості генерували ідеї, вносили свої пропозиції щодо модернізації освітнього середовища і наближення його до умов сучасного виробництва, про підготовку, підвищення кваліфікації фахівців на замовлення роботодавця, про спільну роботу над розробкою освітніх програм, стажування педагогів на виробництві, тощо. Велика увага приділялася розвитку soft skills молодих людей для ефективної побудови життєвої траєкторії.

Зустріч стала майданчиком для діалогу між роботодавцями, педагогами та керівництвом освіти краю.

Ефективно, потужно, дієво!