Цікавий досвід, нові знання

16.08.2023
155

Стипендіатом та учасницею міжнародного проєкта Ach GmbH «Seminare zu Thematiken der Offenen Gesellschaft – für Deutschlehrerinnen aus Osteuropa – aus den Staaten der EU-Östlichen Partnerschaft (AR, GE, UA)» у місті Берлін (Німеччина) стала викладачка німецької мови училища Мар’яна Плоскіна. Освітяни з різних куточків України отримали досвід і нові знання. Важливі маркери відкритого суспільства, культура пам’яті («Erinnerungskultur») – саме це стало головною темою семиденного семінару.

Учасники проєкту зустрілися з представниками міністерства закордонних справ. У ході зустрічі говорили про вивчення німецької мови в Україні в реаліях воєнного стану, реалізацію проєктів, що підтримають освітню та культурну галузі нашої держави. До жвавої дискусії учасників спонукала лекція Др. Андреаса Петерсена, доцента Цюріхського університету на тему «Державна служба безпеки ДДР та поводження з історичними фактами та документами сьогодні». Підтримка демократії, політика примирення, захист біженців та проблеми екології висвітила співробітниця Європейської академії у Берліні Carlotta During.

Шанобливе ставлення до уроків історії учасники спостерігали під час цікавих екскурсій східною та західною частинами Берліну: Берлінська Стіна, Палац Сліз, Документаційний центр «Втеча, виселення, примирення», Музей Карлсгорст.

Через поезію учасники познайомилися з культурою Німеччини. Зворушливі зустрічі зі свідками та жертвами політичних репресій НДР (Heike Eichenmüller, Roland Wendling), колишнім в’язнем казематів справила на всіх надзвичайно велике враження. Багато інформації, емоцій, знань.

Дякуємо керівникaм проєкту Peter Liesegang та Irina Serdyuk за можливість для українських вчителів доторкнутися до німецької культури та історії, відчути та пережити історичні події.