Історія училища

Категорія: Про нас


Вище професійне училище № 3 м. Мукачево – державний заклад професійної (професійно-технічної) освіти третього атестаційного рівня здійснює первинну професійну підготовку, професійно-технічне навчання, перепідготовку, підвищення кваліфікації кваліфікованих робітників для промислових підприємств регіону.
Вище професійне училище № 3 м.Мукачево засновано у 1986 році згідно з наказом державного Комітету УРСР по професійній освіті № 204 від 26.10.1986 під назвою Мукачівське професійне училище № 3.
У наймолодший навчальний заклад професійно-технічної освіти міста Мукачево прийшли працювати за направленням молоді спеціалісти навчальних закладів України та досвідчені педагоги професійно-технічних закладів міста. Середній вік інженерно-педагогічного колективу складав 27 років. Молодий колектив, сповнений енергії, надій, будував плани на майбутнє.
На урочистій лінійці з нагоди відкриття училища символічний ключ від начального закладу представники міської влади та будівельники вручили першому директору училища Поповичу Матвію Матвійовичу.
Перший набір учнів 1986/1987 навчального року складав 118 чоловік з професій: слюсар-складальник радіоапаратури, токар, слюсар-ремонтник, фрезерувальник. З року в рік молоде робітниче поповнення було направлено на базове підприємство, завод «Карпати» та інші виробничі структури міста.
Згідно з наказом Міністерства освіти України № 89 від 04.04.1991р. училище реорганізоване у вище професійне училище, яке здійснює ступеневу підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів для потреб народного господарства міста та Закарпатського регіону. Наказом Міністерства освіти і науки України від 25.09.2019 № 960-л училищу надано право на здійснення освітньої діяльності у сфері фахової передвищої освіти.
Підготовка молоді для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра здійснюється з таких спеціальностей:
- інформаційна, бібліотечна та архівна справа
- електроніка
- телекомунікації та радіотехніка
- електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.
Підготовка кваліфікованих робітників здійснюється з таких професій:
- верстатник широкого профілю; оператор верстатів з програмним керуванням
- радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури
- регулювальник радіоелектронної апаратури та приладів; контролер радіоелектронної апаратури та приладів
- слюсар-електрик з ремонту електроустаткування
- секретар керівника (організації, підприємства, установи); оператор комп’ютерного набору
- обліковець з реєстрації бухгалтерських даних
- електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
- монтажник радіоелектронної апаратури; в’язальних схемних джгутів, кабелів та шнурів
- електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин
- токар
- фрезерувальник.
На сьогодні училище має розвинуту інфраструктуру (навчальний корпус, корпус виробничих майстерень, гуртожиток на 240 місць, зовнішній спортивний майданчик), в училищі функціонують: 18 навчальних кабінетів, 8 лабораторій, обладнаних сучасними засобами навчання, технікою для мультимедійного супроводу освітнього процесу, дидактичними матеріалами; 9 виробничих майстерень з сучасними засобами навчання, устаткуванням, інструментом, приладами та пристроями, інвентарем відповідно до переліку обов’язкових засобів навчання стандартів професійної (професійно-технічної) освіти.
Училище має необхідний кадровий потенціал, спроможний навчати високотехнологічним професіям за гнучкими програмами для усіх вікових категорій, надавати фахову передвищу освіту. На сьогодні освітній процес забезпечують 65 педагогічних працівників, учнівський контингент складає 562 здобувачі освіти.
Колектив училища комунікує з органами місцевого самоврядування, державними установами, приватним сектором, громадськими організаціями, закладами освіти різних рівнів акредитації: Харківським державним професійно-педагогічний коледжем імені В.І.Вернадського, Київським міжнародним університетом, Мукачівським державним університетом, Ужгородським національним університетом, Національним університетом „Львівська політехніка”, з виробничими структурами: ПрАТ „Єврокар”, ТОВ „Ядзакі Україна”, ТОВ „ВЕТ Аутоматив”, ТзОВ „ВІЕММЕ Україна”, ТОВ „Ньюко Берегкабель”, ТОВ „Флекстронікс”, ТОВ „Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед”, ТОВ «Ліка-Комфорт», ПАТ Мукачівський завод „Точприлад”, УАП ТОВ „Фішер-Мукачево”, ТДВ „Мукачівський машинобудівний завод”, ДП „Нубіус Україна”, ТзОВ „Варм - Хаус”, ТзОВ „Вайдл Вест”, ТзОВ „Віком”.
У співпраці з Мукачівським міськрайонним центром зайнятості здійснюється прогнозування потреб у кваліфікованих робітничих кадрах з урахуванням потреб ринку праці, проводяться Ярмарки кар’єри за участі підприємств міста, закладів освіти різних рівнів акредитації. У ході функціонування Центру розвитку кар’єри укладено угоду та розроблено план спільних дій у сфері сприяння ефективній зайнятості та професійному самовизначенню молоді, популяризації робітничих професій серед молоді.
У 2020 році для вдосконалення практичної підготовки здобувачів освіти, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, фахівців підприємств електротехнічної галузі в училищі створено Навчально-практичний центр з професій „Cлюсар-електрик з ремонту електроустаткування”; „Електромонтер з обслуговування та ремонту електроустаткування”. Для забезпечення якісних освітніх послуг, належної організації освітнього процесу, модернізації змісту професійної освіти в училищі оснащено STEM лабораторію для професій металообробного та радіоелектронного напрямів підготовки.Опубліковано: 16-09-2009, 20:50 | Переглядів: 10159 | Версія для друку
Особистий кабінет

Пошук

Календар публікацій

«    Вересень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 Архів публікацій

Вересень 2022 (14)
Серпень 2022 (4)
Липень 2022 (6)
Червень 2022 (17)
Травень 2022 (9)
Квітень 2022 (6)Locations of visitors to this page

Випадкове фото

17.12.2009 6617.12.2009 66

17.12.2009 66

Вересень 2013 - 2014 105Вересень 2013 - 2014 105

Вересень 2013 -...

Cоціологічне опитування

Фотогалерея - потрібно чи ні?

Вже давно чекаю!
Достатньо тих фотографій що в новинах.